Методичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового на
ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання відбудеться 10.02.2018 року. Олімпіада передбачена для учнів 9, 10, 11 класів з обслуговуючої та технічної видів праці і складатиметься з 3-х турів: комплексної роботи, творчого проекту та теоретичного туру.
Під час виконання робіт з обслуговуючих видів праці учасники можуть використовувати власні швейні машини; з технічних видів праці – власні ручні та електрифіковані інструменти, клеї, лакофарбові матеріали швидкого висихання, матеріали та інструменти для оздоблення виробу.
Теоретичний тур
Учасникам протягом 1 години (тут і надалі береться астрономічний час) буде запропоновано виконати тестові завдання технологічного спрямування.
Максимальна кількість балів за теоретичний тур – 20.
Комплексна робота
Учасники олімпіади проектуватимуть вироби із визначеного набору матеріалів. Під час комплексної роботи учасники матимуть можливість користуватися мережею Інтернет, друкованою літературою. Використання мобільного телефону під час виконання завдань забороняється.
Для виконання зазначеного завдання з обслуговуючих видів праці учасникам потрібно мати: набір для рукоділля (фурнітура, голки, нитки, нитки для вишивання, пряжа для в’язання, гачок для плетіння, спиці для в’язання, флізелін 50см, сінтепон 50см). Під час виконання роботи не можна використовувати готові аплікації, мережива, шматочки тканини для аплікації та інші «домашні заготовки». Папір для виконання креслярських робіт (формат А4 з рамкою та основним підписом), креслярські приладдя.
Для виконання комплексної роботи можуть бути запропоновані такі вироби:
з технічних видів праці - годівничка, серветниця, брелок, підставка для гаджета, кухонна дощечка;
для обслуговуючих видів праці – органайзер, поясний швейний виріб, брелок, технологічний одяг для кухні, торбинка для дрібничок.
На виконання завдання передбачається 5 годин. Робота оцінюватиметься в 50 балів.
Для виконання завдання з технічних видів праці учасникам потрібно мати:
9 клас (хлопці)
Інструменти та пристосування: лобзик, пилка для лобзика, шило, шліфувальна шкурка, випалювач, надфіль, папір для копіювання, цвяхи L=10-15мм - (20шт), молоток, напилок, свердла d=3-5мм, клей.
Папір для виконання креслярських робіт (формат А4 з рамкою та основним підписом), креслярські приладдя.
10-11 клас (хлопці)
Інструменти та пристосування: пилка по дереву, лобзик, пилка для лобзика, шило, випалювач, надфіль, напилок, шліфувальна шкурка, цвяхи L=10-20мм - (30-40шт), молоток, плоскогубці, оправка d=20мм, сталевий дріт d=0,5-1мм, L=100-150мм, свердла d=3-5мм, клей.
Папір для виконання креслярських робіт (формат А4 з рамкою та основним підписом), креслярські приладдя.
Максимальна кількість балів за виконання завдань - 50.
При оцінюванні комплексних робіт головними критеріями будуть функціональність, якість та естетичність запропонованих виробів, володіння техніками обробки матеріалів, враховуватимуться оригінальність (авторська розробка) роботи, новизна у підході до вирішення завдань, відповідність вимогам, наявність ескізу.
Творчий проект
Творчі проекти учасники IІІ етапу XXXVI Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання виконують дома.
Учасники з обслуговуючих видів праці працюють за напрямом «Кулінарія», з технічних видів праці - за напрямом «Народні художні промисли». Пропонуються такі теми проектів:
9 клас технічні види праці - «Брелок до ключів».
11 клас технічні види праці - «Корпус для флешки».
Вимоги:
- кількість - 1 штука;
- виготовляється будь - якою технікою.
9 клас обслуговуючі види праці - «Капкейки».
11 клас обслуговуючі види праці - «Бабусині пиріжки».
До творчого проекту учасники олімпіади додають в електронному вигляді 5-6 світлин (у форматі JPG) із зображенням проміжних i кінцевого результатів попередньо пропрацьованого проекту та паспорт проекту (Word) за формою згідно з додатком. Робота повинна бути виконана комп’ютерним набором, формат - А4 (210х 297мм), розмір шрифту – 14пт (кеглів), друк тільки з одного боку, інтервал – 1,5 на комп’ютері, рівномірна щільність. Максимальна кількість балів за виконання завдань - 50.
При оцінюванні творчих робіт з технічних видів праці головними критеріями будуть функціональність виробу і зручність у використанні, привабливість, володіння техніками, оригінальність роботи та новизна в підході до вирішення завдань, відповідність вимогам.
При оцінюванні творчих робіт з обслуговуючих видів праці головними критеріями будуть час приготування, компоненти, матеріали, естетичність запропонованих виробів, відповідність вимогам.
Учасникам олімпіади необхідно мати:
паспорт або свідоцтво про народження;
учнівський квиток;
довідку про допуск до роботи на обладнанні навчальних майстерень (її може видати школа, районний або міський орган управління освітою);
спецодяг;
медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб та контакту з інфекційними хворими;
паспорт творчого проекту (Word) та 5-6 світлин (у форматіJPG)
із зображенням проміжних i кінцевого результатів попередньо пропрацьованого проекту в паперовому вигляді та електронному носії.
Просимо звернути увагу на правильне оформлення документації на учасників олімпіади(прізвище, ім’я, по батькові в називному відмінку – з документа, що засвідчує особу; повна назва закладу в називному відмінку – з гербовою печатки закладу, в якому навчається учасник олімпіади).
Додаток
Паспорт проекту
Автор___________________________________________________________
Вчитель ____________________________________________________________
Повна назва школи та її адреса_____________________________________
Рецепт приготування чи послідовність виготовлення
Назва проекту
Час приготування(виготовлення) (хв.):
Кількість (шт.):
Компоненти, матеріали:
Покроковий рецепт приготування чи послідовність виготовлення:
Особисті поради з приготування(виготовлення):
Інше (з чим смакує? скільки зберігається? Поради по догляду тощо):
Описовий текст «Кулінарні традиції (народні художні промисли) рідного краю» (біля 600 знаків з пробілами):
Матеріали використані з офіційного сайту ІППО Донецької області