ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технології) м. Торецьк
Рекомендації
щодо проведення ІІ (міського, районного) етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіадиз трудового навчання (технологій)
Місце проведення: "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Торецької міської ради"
Відповідно до наказу департаменту освіти і науки № 416 від 24.10.2016 року 04 грудня 2016 року проводиться ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій).
В олімпіаді беруть участь учні 8-11 класів. Початок роботи о 9 годині. На виконання завдань відводиться 5 годин (теоретичні завдання – 1 година, практичні завдання – 4 години).
Звертаємо увагу, що тексти завдань будуть розміщені на інтернет-сайті ДоноблІППО http://ippo.dn.ua/ uchnivs-ki-olimpiadi/ о 8 годині 15 хвилин у день проведення олімпіади. Організатори олімпіади несуть відповідальність за збереження секретності змісту завдань до моменту їхнього надання учасникам олімпіади. Також пропонуємо продумати можливості дублювання виходу до Інтернет-сайту для отримання інформації та її копіювання.
Вважаємо за доцільне нагадати про те, що участь учнів в олімпіаді добровільна, у ІІ (міському, районному) етапі беруть участь учні – переможці І (шкільного) етапу олімпіади. Вони мають право брати участь у змаганнях за клас(курс), не молодший, ніж клас(курс) їх навчання. За бажанням учні мають право брати участь у змаганнях за клас(курс) старший на 1-2, ніж клас(курс ) їх навчання.
Звертаємо увагу на те, що:
переможці минулого року ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад обов’язково беруть участь у ІІ етапі, а переможці ІV Всеукраїнського етапу беруть участь у ІІ етапі за бажанням;
зошити для олімпіадних робіт мають бути проштамповані єдиним штампом;
члени журі в олімпіадних роботах виставляють кількість балів за кожне завдання й підраховують загальну кількість балів та записують їх у кінці роботи. Поруч кожен член журі ставить своє прізвище та підпис;
шифрування робіт проводиться головою оргкомітету перед початком перевірки робіт журі;
тексти олімпіади включають тестові завдання за матеріалами навчальної програми з трудового навчання та технологій. Тексти завдань надаються українською мовою.
Нагадуємо, що при визначенні переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання(технологій) необхідно дотримуватися Правил проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у Донецькій області, затверджених наказом управління освіти і науки від 01 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованих у Головному управлінні юстиції у Донецькій області 23 жовтня 2012 р. за № 66/1968.
До обласного оргкомітету в п’ятиденний термін (штамп відправки не пізніше ніж через 3 дні після дня проведення олімпіади) після проведення олімпіади надсилаються роботи учнів 8-11 класів, переможців ІІ етапу (1, 2, 3 місця) та учасників, які набрали більше 60 балів (макс. 80 балів) за виконання пропонованих завдань, роботи учнів з нестандартним, оригінальним, креативним вирішенням завдань разом зі звітом та заявкою.
Методист РМК/ММК з трудового навчання (технологій) є членом оргкомітету олімпіади, відповідальним за умови її проведення, дотриманням правил і прав учасників. Із числа науковців або найдосвідченіших учителів у наказі призначається експерт-консультант, який надає наукові й методичні консультації членам журі, вирішує спірні питання, головує на засіданні апеляційної комісії.
Олімпіада з трудового навчання (технологій) складається з двох турів.
Теоретичний тур. Учасникам протягом 1 години (астрономічний час) буде запропоновано виконати тестові завдання за матеріалами навчальної програми з трудового навчання та технологій. Максимальна кількість балів за теоретичний тур – 20. Відповіді та критерії оцінювання будуть надані в день проведення олімпіади об 11.00.
Комплексна робота. Учасники олімпіади виготовлятимуть виріб із визначеного набору матеріалів. Під час проектування виробу учням буде надана можливість користуватися друкованою літературою чи матеріалами в електронному вигляді. За можливості використання мережі Інтернет учням пропонується додатковий час (15 хв) для пошуку ідей та аналогів.
Для виконання зазначеного завдання потрібно мати:
8, 10 класи (дівчата)
Набір х/б та декоративних тканин, матеріали наповнювачі (синтепон, синтепух і т.п.), стрічки, тасьма, обробна фурнітура, набір для рукоділля (голки, нитки, нитки для вишивання та в’язання, гачок для плетіння, шпиці для в’язання тощо), кольоровий картон формат А4, клейовий пістолет зі стержнями, кольорові олівці.
9, 11 класи (дівчата)
Тканина х/б 1м, швацькі машини, набір для рукоділля, матеріали для оздоблення виробу, нитки, інструменти.
8 клас (хлопці)
Інструменти та пристосування: лобзик, пилка для лобзика, шило, шліфувальна шкурка, випалювач, надфіль, папір для копіювання, свердлильний верстат, свердло d=4 мм, клей ПВА.
Заготівка: фанера розміром 200х200 мм, S=3-5 мм.
9 клас (хлопці)
Інструменти та пристосування: лобзик, пилка для лобзика, шило, шліфувальна шкурка, випалювач, надфіль, папір для копіювання, цвяхи L=10-15 мм (15шт), молоток, ножиці по металу, напилок, свердлильний верстат, свердло d=6 мм, клей ПВА.
Заготівка: 2 заготовки фанери розміром 300х300 мм, S=3-5 мм; тонколистовий метал розміром 80х20 мм, S=0,3 - 0,5 мм.
10-11 клас (хлопці)
Інструменти та пристосування: пилка по дереву, лобзик, рубанок, випалювач, шліфувальна шкурка, цвяхи L=20-25 мм (30-40 шт.), молоток, плоскогубці, свердлильний верстат, свердло d=4 мм, клей ПВА, токарний верстат СТД 120, різці до токарного верстата СТД 120.
Заготівка: фанера розміром 500х500 мм, S=3-5 мм; 2 бруски по 1м 20х20 мм; дріт d=1-3 мм, L=0,5 м.
На виконання завдання передбачено 4 години. Максимально можлива
кількість балів – 60.
Під час роботи дівчата можуть використовувати власні швейні машини, а хлопці – власні ручні інструменти. Усім учасникам олімпіади мати папір для виконання креслярських робіт (формат А4), креслярські приладдя та робочий одяг.
За порушення правил техніки безпеки під час виконання завдання учасники можуть позбавлятися до п’яти балів. Зниження балів здійснюється рішенням Голови журі за вмотивованим поданням членів журі в присутності учасника, до якого ця норма застосовується.
При оцінюванні комплексних робіт головними критеріями будуть функціональність, якість та естетичність запропонованих виробів, володіння техніками обробки матеріалів, враховуються оригінальність (авторська розробка) роботи, новизна у підході до вирішення завдань, відповідність вимогам.