top of page

II Конгрес освітян Донеччини


Вчителі нашого міста були запрошені прийняти участь у ІІ Конгресі освітян Донеччини, продемонструвати свої наробки та поділитися власним педагогічним досвідом, зокрема вчителі ЗОШ №9 Торецької міської ради Кузюра Олена Анатоліївна та Клейно Євген Олександрович були нагородженв сертифікатами учасників конгресу.

Конгрес проходив у чотири етапи (дні). Кожен день відзначився безліччю цікавих виступів та демонстраціями педагогічних надбань.

До початку Конгресу учасники взяли участь в інтерактивній виставці «Педагогічні діалогові вікна» за такими векторами (вікнами):

У межах Вікна з теми «Дистанційна освіта Донеччини» відбулося представлення нових управлінських та освітніх систем, моделей, розробок із досвіду впровадження дистанційної освіти у ЗНЗ області, а також презентація електронного освітнього ресурсу переможців «Обласного конкурсу на кращу розробку навчального Е-контенту для дистанційної школи».

Діалогове вікно було представлене різноманітними зразками електронного навчального контенту, презентаціями, програмним продуктом, описом досвіду з упровадження дистанційного навчання в області. У цьому традиційно вже відзначилися педагоги м. Торецька: розробки матеріалів для дистанційної форми навчання учнів з різних предметів, методичні матеріали. Учитель трудового навчання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Торецької міської ради Клейно Є.О. презентував авторську розробку – навчальну гру «Перший мільйон».

«У фокусі педагогічної уваги – пріоритетні напрями розвитку життєвих компетентностей!» – під таким гаслом пройшов останній день ІІ Конгресу освітян Донеччини «Освіта Донеччини: перезавантаження».

Перед початком роботи секцій учасники взяли участь в інтерактивній виставці «Педагогічні діалогові вікна» з напрямків «Національно-патріотичне виховання» та «Арт-тин». Педагогічні працівники області мали можливість ознайомитися з проектом Конгресу національних громад України та ГО Київського освітнього центру «Простір толерантності» про сучасність та історію національних громад України «Разом», який дозволив молоді поглянути на єдність історії та сучасності, змусив замислитися щодо взаємовпливу мов, культур, традицій. Також було презентовано проекти учнів та вчителів «25 років незалежності: новий погляд», спрямований на виховання толерантності й полікультурної компетентності.

Діалогове вікно Арт-тину на виставці виробів декоративно-прикладного мистецтва, виготовлених вихованцями та педагогами дошкільних навчальних закладів, вчителями загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів області були представлені за напрямками:

- «Декоративне панно»;

- «Інтер'єрна прикраса»;

- «Декоративне кухонне приладдя»;

- «Декоративні серветниці».

Різноманітність прийомів у роботі ще раз показала високий рівень професійної діяльності та креативності вчителів трудового навчання. «Освіта – для життя» – під таким гаслом працювали методисти МК (МЦ) та керівники МО учителів трудового навчання та технологій. Уперше під час роботи Конгресу освітян Донеччини у галереї інновацій «Національне декоративно-прикладне мистецтво як засіб патріотичного виховання на уроках трудового навчання та технологій» учителі міст: Бахмута, Добропілля, Краматорська, Костянтинівки, Лимана, Маріуполя, Торецька, Селидового та Слов’янського і Костянтинівського районів представили свої сучасні майстер-класи з різноманітних проектних технологій. Активним учасникам діалогових вікон були вручені Сертифікати ДІППО.

Зокрема, для методистів МК (МЦ) та керівників МО під керівництвом завідувача відділу технологій Донецького облІППО Панченко С.П. було організовано розробку метаплану «Сучасна освіта на уроках трудового навчання та технологій – для життя». У процесі розробки учасники розглянули та проаналізували проблеми («Як є?», «Як має бути?»), намагалися їх оцінити («Чому не так, як має бути?») та запропонували різні варіанти їх подолання. Робота проходила у фокус-групах, кожен учасник мав можливість сформулювати ту тезу, яку вважав за необхідне оприлюднити. Надалі педагогічні працівники з’ясували план реалізації метаплану: «що залежить від нас?», а «що від нас не залежить?». На завершення представники груп продемонстрували проекти мета планів й обмінялися думками щодо кожного з них.

По завершенні роботи секції було складено методичні рекомендації для подальшої плідної та креативної роботи вчителів на наступний 2016 – 2017 навчальний рік.

© 2016 «Методичний блог вчителів трудового навчання». Сайт создан на Wix.com

  • Простая иконка Facebook черного цвета
  • Простая иконка Twitter черного цвета
  • Простая иконка YouTube черного цвета
bottom of page