Щодо проведення ІІІ етапу предметної олімпіади з трудового навчання (технологій) Донецька обл. 20.02
Інформація котра обговорювалася на методичній нараді
м. Слов`янськ 03.02.2016 р.
1. ІІІ етап (обласний) відбудеться в місті Краматорськ 20.02.2016 р.
2. Зверніть увагу на документ Лист МОН "Щодо проведення олімпіади з трудового навчання (технологій)" ЗАВАНТАЖИТИ. Всі рекомендації за якими будуть оцінюватися роботи, чітко вказані і будуть однакові для всіх учнів.
3. Ескіз виробу на практичному турі виконується на форматі + штамп накреслений від руки
4. Матеріали для практичного туру планують закупити оргкомітет.
5. Інструмент готується учнем та керівником. Для обслуговуючої праці будуть підготовлені швейні машини, але можна привозити власні.
6. Проектна документація до виробу "домашнє завдання" не готується.
7. Учень має привести з собою виріб "домашнє завдання" з електронною презентацією до 10 слайдів.
Теоретичний тур. Учасникам протягом 1 години (астрономічний час) буде запропоновано виконати тестові завдання за матеріалами навчальної програми з трудового навчання та технологій. Максимальна кількість балів за теоретичний тур – 30.
Комплексна робота. Учасники олімпіади виготовлятимуть виріб із визначеного набору матеріалів. При проектуванні виробу учням буде надана можливість користуватися мережею Інтернет або (та) запропонованою друкованою літературою чи матеріалами в електронному вигляді. Для виконання зазначеного завдання дівчатам потрібно мати:
8 клас (дівчата) – різні декоративні тканини, синтепон (0,5 м), стрічки, тасьму, обробну фурнітуру, набір для рукоділля (голки, нитки, нитки для вишивання та в’язання, гачок для плетіння, шпиці для в’язання тощо), папір для виконання креслярських робіт (формат А4) та креслярські приладдя, папір для викрійки.
9 клас (дівчата) – бавовняну тканину (1м), набір для рукоділля, матеріали для оздоблення виробу, нитки, інструменти, папір для виконання креслярських робіт (формат А4) та креслярські приладдя, папір для викрійки.
10 клас (дівчата) - бавовняну тканину (1м), набір для рукоділля, матеріали для оздоблення виробу, нитки, тасьма-«блискавка», папір для виконання креслярських робіт (формат А4) та креслярські приладдя, папір для викрійки.
11 класи (дівчата) - бавовняну тканину (1м), набір для рукоділля, матеріали для оздоблення виробу, нитки, тасьму-«блискавку», папір для виконання креслярських робіт (формат А4) та креслярські приладдя, папір для викрійки.
8 клас (хлопці) - лобзик, шило, шліфувальну шкурку, заготівку фанери 50х50 мм, S=3-5 мм, свердло d=3 мм, d=4 мм.
9 клас (хлопці) - лобзик, пилку, напилок, заготівку фанери 60х40 мм, S=5 мм, шліфувальну шкурку.
10 клас (хлопці) - заготівку деревини 200x60х20 мм, метал S=1 мм, заготівку металу 100х100, два гвинта М4х25, свердло d=4 мм, ножівку, шліфувальну шкурку, столярний інструмент, викрутку, гайку та шайбу.
11 клас (хлопці) - заготівку дошки 500х150х20 мм, столярний інструмент, різці для токарного верстата, заготівку з металу L=500мм, 30х30 мм.
На виконання завдання передбачено 4 години. Максимально можлива кількість балів – 50.
Під час роботи дівчата можуть використовувати власні швейні машини, а хлопці – власні ручні інструменти.
За порушення правил техніки безпеки під час виконання завдання учасники можуть позбавлятися до п’яти балів. Зниження балів здійснюється рішенням Голови журі за вмотивованим поданням членів журі в присутності учасника, до якого ця норма застосовується.
Творчий проект. Для учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання пропонуються такі теми для виконання домашніх проектів.
Хлопці (9 клас) – «Набір кухонного приладдя».
Вимоги до набору:
-набір із двох предметів без додаткового елемента для кріплення зберігання;
-предмети для практичного вжитку на кухні (крім декоративного);
-предмети мають бути стилістично витримані.
Приклади: кухонна дошка, качалка, молоток для битків, лопатка, ложка, ступка, макогін, горіхокол, сільниця, цукерниця, тарілка, кошик для фруктів, млинок для спецій, горщик, глек, макітра тощо.
Дівчата (9 клас) – «Сучасна текстильна Інтер’єрна іграшка».
Вимоги для до іграшки:
-найбільший розмір до 400 мм;
-функція іграшки – декор та прикраса інтер'єру.
Хлопці (11 клас) – «Модель механізму (машини)».
Вимоги до моделі:
-демонстраційна та діюча;
-передає та (чи) змінює рух;
-необхідно визначити конкретні приклади практичного застосування принципової схеми механізму (машини);
- орієнтовні габаритні розміри: куб 250±50 (доцільність розмірів, що виходять за межі зазначених має бути обґрунтована).
Дівчата (11 клас) – «Інтер'єрна прикраса».
Вимоги до прикраси:
- для домашнього інтер’єру;
- крім текстильних іграшок.
Завершальним етапом виконання творчого проекту має бути випробування виробу в реальних умовах.
Максимальна кількість балів за виконання завдань третього туру – 40.
При оцінюванні домашніх і комплексних робіт головними критеріями будуть функціональність, якість та естетичність запропонованих виробів, володіння техніками обробки матеріалів, враховуються оригінальність (авторська розробка) роботи, новизна у підході до вирішення завдань, відповідність вимогам.